Zegarek Timex Time Machines TWG014800 - model zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Zegarek wyposażono w kopertę z tworzywa nienaturalnego w odcieniu fioletowym, a także elastyczny pasek w tym samym odcieniu przyozdobiony kwiatami. Na białej tarczy umieszczono podziałkę sekundową, oznaczenia godzin w postaci cyfr arabskich oraz wskazówki upraszczające odczytywanie godziny. Maksymalny obwód (pasek + koperta) wynosi 19 cm. Do zegarka dołączony jest zegar z ruchomymi wskazówkami do ćwiczeń oraz fiszki.

linia Time Machines powstała po to, aby pomóc Twojemu dziecku w nauce. Ćwicząc odczytywanie godzin na zegarku dzieci pogłębiają zrozumienie podstawowych pojęć matematycznych, jak dodatkowo uczą się planowania czasu. Firma dla najmłodszych użytkowników tych zegarków stworzył aplikację "Time Machines", która wspomaga naukę korzystania z zegarków analogowych. Aplikacja przystępna jest na urządzenia z systemem Android i iOs

Timex - producent założona w 1854 roku jako Waterbury Colock w Naugatuck Valley w Connecticut. Jedną z ważniejszych dat dla producenta Timex jest rok 1933 w którym na licencję Walta Disneya stworzyli pierwszy zegarek z Myszką Miki. W latach 50 producent Timex była reklamowana linią spotów telewizyjnych w których zegarki były poddawane zróżnicowanym testom prezentującym jakość i bezawaryjność czasomierzy. Od tak wielu lat marka Timex pozostaje przy swej pierwotnej politycekreować zegarki dla każdego dzięki temu przetrwali juz 160 lat.
ładnym momentem w ich długoletniej historii było stworzenie zegarka z podświetleniem tarczy Indiglo co spowodowało dwukrotny wzrost sprzedaży zegarków tej marki w USA.