Gia Diament 0,59 ct f/vvs2 1419318091 od ręki

od 21398,40 PLN

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem perfekcyjnym. Są poręczne, łatwo je przewieźć i przechować i znaleźć dla nich nowego nabywcę. Oferujemy brylanty inwestycyjne o różnorodnej wadze i typu. Możesz dzięki temu scalić kamień do wielkości inwestycji. Możesz nabyć brylant znikomy, albo zdecydować się na droższy towar. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż certyfikat zapewniający jego autentyczność, który jest wydany poprzez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

certyfikatY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię typowo są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania optymalnego dokumentu. Proces znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany z reguły zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Cenione laboratoria zatrudniają mistrzowskich gemmologów, a także ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej zaawansowana technika. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie całkowicie na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, zanieczyszczenia, lecz także właściwości szlifu jak szczerby czy uzupełniające fasety. Kiedy kamień przejdzie już przez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, precyzyjnie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi dokument potwierdzający wszystkie w/w dane. Atest renomowanego instytutu zagwarantuje bezstronną i rzetelną ocenę cech oraz jakości diamentu. Każdy atest ma swój numer i jest przypisany dla jednego, solidnego kamienia. Można śmiało stwierdzić iż diament po certyfikacji buduje całość wraz z swoim atestem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. Gemma i gr. Logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i ozdobnych stosowanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

rewelacyjnY DIAMENT DLA CIEBIE

unikatowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich wartość sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest niełatwe. Dlatego diamenty są jednym z najlepszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są w głównej mierze klarowne (bezbarwne), lecz pojawiają się także różowe, niebieskie, żółte, zielone, a nawet brązowe w różnych kształtach i szlifach. Najpiękniejszy to brylant (pełny tradycyjny szlif brylantowy gromadzi nie mniej aniżeli 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie, a także kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest okrągły). Kiedy diament uzyskuje właśnie ten szlif, zapewniający pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem nadzwyczajnym. Poniższy katalog diamentów przedstawiający ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru albo czystości, wówcz as skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo np. Korzystając z formularza w zakładce Kontakt.