Diament 0,50 ct F/VVS2 GIA3415937050 OD RĘKI

od 15862,90 PLN

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem perfekcyjnym. Są użyteczne, prosto je przewieźć i przechować i znaleźć dla nich nowego nabywcę. Oferujemy brylanty inwestycyjne o różnorodnej wadze i typu. Możesz dzięki czemu połączyć kamień do wielkości inwestycji. Możesz nabyć brylant niewielki, lub zdecydować się na droższy produkt. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż atest zapewniający jego autentyczność, który jest wydany przez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

dokumentY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię przeważnie są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania stosownego certyfikatu. Proces znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany głównie zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Uznane laboratoria zatrudniają fachowych gemmologów i ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej innowacyjna technologia. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie kompletnie na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, skażenia, ale także parametry szlifu jak szczerby czy dodatkowe fasety. Kiedy kamień przejdzie już przez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, precyzyjnie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi atest potwierdzający wszystkie w/w dane. Certyfikat uznanego instytutu zapewnia bezstronną i rzetelną ocenę cech oraz jakości diamentu. Każdy dokument posiada swój numer i jest przypisany dla jednego, potężnego kamienia. Można śmiało stwierdzić iż diament po certyfikacji wytwarza całość wraz z swoim certyfikatem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. Gemma i gr. Logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i dekoratywnych użytkowanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

wyśmienitY DIAMENT DLA CIEBIE

wyjątkowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich wartość sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest niełatwe. Dlatego diamenty są jednym z najkorzystniejszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są przede wszystkim transparentne (bezbarwne), lecz pojawiają się też różowe, niebieskie, żółte, zielone, a choćby brązowe w przeróżnych kształtach i szlifach. Najbłyskotliwiejszy to brylant (pełny konwencjonalny szlif brylantowy mieści nie mniej niż 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie oraz kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest kolisty). Kiedy diament dostaje właśnie ten szlif, gwarantujący pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem nadzwyczajnym. Poniższy katalog diamentów prezentujący ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru albo czystości, wówcz as skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo np. Korzystając z formularza w zakładce Kontakt.