Diament 0,80 ct k/vs1 7401560387 od ręki marki Gia

od 21228,60 PLN

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem znakomitym. Są praktyczne, z łatwością je przewieźć i przechować, a także znaleźć dla nich nowego nabywcę. Proponujemy brylanty inwestycyjne o różnej wadze i typu. Możesz dzięki czemu zespolić kamień do wielkości inwestycji. Możesz kupić brylant nieduży, lub zdecydować się na droższy towar. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż dokument zapewniający jego autentyczność, który jest wydany przez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

dokumentY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię zwykle są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania optymalnego dokumentu. Cykl znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany zwykle zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Lubiane laboratoria zatrudniają profesjonalnych gemmologów, a także ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej innowacyjna technika. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie w pełni na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, zanieczyszczenia, ale także atrybuty szlifu jak szczerby czy dopełniające fasety. Kiedy kamień przejdzie już poprzez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, starannie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi certyfikat potwierdzający wszystkie w/w informacje. Certyfikat lubianego instytutu gwarantuje bezstronną i rzetelną ocenę cech i jakości diamentu. Każdy certyfikat posiada swój numer i jest przypisany dla jednego, solidnego kamienia. Można śmiało stwierdzić że diament po certyfikacji stwarza całość wraz z swym certyfikatem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. Gemma i gr. Logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i ozdobnych używanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

wyśmienitY DIAMENT DLA CIEBIE

nieszablonowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich wartość sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest trudne. Dlatego diamenty są jednym z najkorzystniejszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są przeważnie przezroczyste (bezbarwne), lecz pojawiają się też różowe, niebieskie, żółte, zielone, a nawet brązowe w różnych kształtach i szlifach. Najatrakcyjniejszy to brylant (pełny konwencjonalny szlif brylantowy gromadzi nie mniej niżeli 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie oraz kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest okrągły). Kiedy diament dostaje właśnie ten szlif, zapewniający pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem doskonałym. Poniższy katalog diamentów ukazujący ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru lub czystości, wówcz as skontaktuj się z nami telefonicznie albo mailowo np. Korzystając z formularza w zakładce Kontakt.