Diament 0.60 ct/e/vvs1/n marki Gia, hrd, igi

od 17466,80 PLN

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem znakomitym. Są ergonomiczne, łatwo je przewieźć i przechować oraz znaleźć dla nich nowego nabywcę. Proponujemy brylanty inwestycyjne o zróżnicowanej wadze i rodzaju. Możesz dzięki temu zjednoczyć kamień do wielkości inwestycji. Możesz nabyć brylant niewielki, albo zdecydować się na droższy towar. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż dokument gwarantujący jego autentyczność, który jest wydany poprzez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

atestY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię w głównej mierze są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania optymalnego certyfikatu. Cykl znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany z reguły zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Uznane laboratoria zatrudniają fachowych gemmologów oraz ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej progresywna technika. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie w pełni na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, zanieczyszczenia, lecz także właściwości szlifu jak szczerby czy dodatkowe fasety. Kiedy kamień przejdzie już poprzez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, precyzyjnie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi certyfikat potwierdzający wszystkie w/w informacje. Atest lubianego instytutu zapewnia bezstronną i rzetelną ocenę cech oraz jakości diamentu. Każdy atest ma swój numer i jest przypisany dla jednego, mocnego kamienia. Można śmiało stwierdzić że diament po certyfikacji stwarza całość wraz z swoim atestem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. Gemma i gr. Logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i dekoracyjnych użytkowanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

nieprzeciętnY DIAMENT DLA CIEBIE

nieszablonowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich cena sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest skomplikowane. Dlatego diamenty są jednym z najkorzystniejszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są najczęściej przejrzyste (bezbarwne), ale pojawiają się także różowe, niebieskie, żółte, zielone, a nawet brązowe w przeróżnych kształtach i szlifach. Najefektowniejszy to brylant (pełny konwencjonalny szlif brylantowy mieści nie mniej niż 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie oraz kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest krągły). Kiedy diament uzyskuje właśnie ten szlif, gwarantujący pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem rewelacyjnym. Poniższy katalog diamentów ukazujący ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru lub czystości, wówcz as skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo np. Korzystając z formularza w zakładce Kontakt.