Diament 0.30 ct/e/si1/n marki Gia, hrd, igi

od 3625,20 PLN

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem rewelacyjnym. Są ergonomiczne, z łatwością je przewieźć i przechować, a także znaleźć dla nich nowego nabywcę. Proponujemy brylanty inwestycyjne o zróżnicowanej wadze i rodzaju. Możesz dzięki temu zespoić kamień do wielkości inwestycji. Możesz kupić brylant mały, albo zdecydować się na droższy artykuł. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż atest zapewniający jego autentyczność, który jest wydany przez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

atestY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię przede wszystkim są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania optymalnego dokumentu. Proces znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany głównie zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Uznane laboratoria zatrudniają fachowych gemmologów oraz ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej innowacyjna technologia. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie kompletnie na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, zanieczyszczenia, ale także właściwości szlifu jak szczerby czy dodatkowe fasety. Kiedy kamień przejdzie już poprzez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, starannie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi dokument potwierdzający wszystkie w/w dane. Certyfikat cenionego instytutu zapewnia bezstronną i rzetelną ocenę cech, a także jakości diamentu. Każdy atest posiada swój numer i jest przypisany dla jednego, solidnego kamienia. Można śmiało stwierdzić iż diament po certyfikacji generuje całość wraz z swym certyfikatem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. Gemma i gr. Logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i dekoratywnych użytkowanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

doskonałY DIAMENT DLA CIEBIE

wyjątkowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich wartość sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest nieprzystępne. Dlatego diamenty są jednym z najlepszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są zwykle przezroczyste (bezbarwne), ale pojawiają się także różowe, niebieskie, żółte, zielone, a nawet brązowe w przeróżnych kształtach i szlifach. Najbłyskotliwiejszy to brylant (pełny konwencjonalny szlif brylantowy gromadzi nie mniej niżeli 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie, a także kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest kolisty). Kiedy diament uzyskuje właśnie ten szlif, zapewniający pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem idealnym. Poniższy katalog diamentów prezentujący ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru albo czystości, wówcz as skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo np. Korzystając z formularza w zakładce Kontakt.