Diament 0,19 ct F/VVS1 GIA5403600865 OD RĘKI

od 3735,84 PLN

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem doskonałym. Są użyteczne, łatwo je przewieźć i przechować oraz znaleźć dla nich nowego nabywcę. Oferujemy brylanty inwestycyjne o przeróżnej wadze i rodzaju. Możesz dzięki temu zintegrować kamień do wielkości inwestycji. Możesz kupić brylant nieznaczny, albo zdecydować się na droższy artykuł. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż atest zapewniający jego autentyczność, który jest wydany poprzez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

atestY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię zwykle są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania słusznego atestu. Cykl znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany z reguły zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Uwielbiane laboratoria zatrudniają fachowych gemmologów i ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej zaawansowana technika. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie w całości na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, skażenia, ale także właściwości szlifu jak szczerby czy dopełniające fasety. Kiedy kamień przejdzie już przez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, precyzyjnie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi dokument potwierdzający wszystkie w/w dane. Certyfikat uznanego instytutu gwarantuje bezstronną i rzetelną ocenę cech, a także jakości diamentu. Każdy certyfikat posiada swój numer i jest przypisany dla jednego, konkretnego kamienia. Można śmiało stwierdzić iż diament po certyfikacji wytwarza całość wraz z swoim dokumentem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. Gemma i gr. Logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i dekoratywnych wykorzystywanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

idealnY DIAMENT DLA CIEBIE

wyjątkowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich wartość sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest niełatwe. Dlatego diamenty są jednym z najkorzystniejszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są w głównej mierze krystaliczne (bezbarwne), lecz pojawiają się też różowe, niebieskie, żółte, zielone, a choćby brązowe w różnorodnych kształtach i szlifach. Najpiękniejszy to brylant (pełny tradycyjny szlif brylantowy posiada nie mniej aniżeli 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie i kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest okrągły). Kiedy diament otrzymuje właśnie ten szlif, zapewniający pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem świetnym. Poniższy katalog diamentów prezentujący ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru lub czystości, wówcz as skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo np. Korzystając z formularza w zakładce Kontakt.